Zasponsoruj

Działaność naszego telefonu wspierają


logo_wod-kanPrzedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. 
ul. Oficerska 16a
10-218 Olsztyn


mpec

MPEC Spółka z o.o.
ul. Słoneczna 46
10-710 Olsztynmpec_ec_rgb


Darminski logoDRAMIŃSKI S.A.
ul. Owocowa 17
10-860 Olsztyn


OIRPOkręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie
ul.Kopernika 10
10-511 Olsztyn


INFIS COMPANY Spółka z o. o. Sp. K.
ul. Lubelska 25A,
10-408 Olsztyn


BRBK Barbara Kułakow i Wspólnicy Podatkowo-Księgowa Sp. k.
ul. M. Zientary Malewskiej 25
10-307 Olsztyn


„Społem” PSS w Olsztynie
al. M.J. Piłsudskiego 2/8
10-576 Olsztyn


Przedsiębiorstwo Poligraficzne HAKUS M. i A. Kuśmierczyk Sp. J.
ul. Hozjusza 11
11-041 Olsztyn


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Niepodległości 19
11-015 Olsztynek


Olsztyński Telefon Zaufania działa od 1974 roku. Jego zało­życie­lami były instytucje i organizacje społeczne działające na rzecz osób potrzebujących pomocy. W roku 1995 powstało Olsztyńskie Stowa­rzy­sze­nie Pomocy Telefonicznej, w ramach którego ta forma pomocy prowadzona jest do dziś.

Pomoc telefoniczna to wsparcie w trudnej sytuacji życiowej, związanej z chorobą, kryzysem rodzinnym, brakiem środków do życia. Pomagamy ludziom cierpiącym, samotnym, niekiedy zrozpaczonym, takim, którzy nie mają nikogo, kto by ich zrozumiał, zaakceptował i udzielił ducho­wego wsparcia. Nierzadkie są sytuacje, gdy ratujemy w ten sposób ludzkie życie. W razie potrzeby służymy pomocą w nawiązaniu kontaktu z lekarzami, prawnikami, pedagogami.

JEŻELI MASZ OCHOTE POMÓŻ NAM FINANSOWO!

Jako jedyna tego typu jednostka w Polsce prowadzimy dyżury 24 godziny non stop, 7 dni w tygodniu. Pod tym względem też jesteśmy wyjątkiem w skali kraju. Wszyscy dyżurni to wolontariusze, nie otrzymujący za swoją pracę żadnego materialnego wynagrodzenia. O naszej szczególnej pozycji w zakresie pomocy telefonicznej niech świadczy fakt, że spośród około 7.600 rozmów przeprowadzonych rocznie przez naszych dyżurnych, około połowy stanowią rozmowy z osobami zamieszkałymi poza regionem warmińsko-mazurskim.

Najważniejszą grupę naszych wydatków stanowią koszty szkoleń i konferencji tematycznych. Szybko zmieniająca się rzeczywistość społeczno-ekonomiczna wymaga stałego podnoszenia wiedzy i umiejętności wolontariuszy działających w Stowarzyszeniu. Szkolenia prowadzone są cyklicznie przez cały rok przez wybitnych specjalistów z poszczególnych dziedzin. Odrębną grupą szkoleń są szkolenia wstępne dla kandydatów na dyżurnych, przygotowujące do samodzielnej pracy w Telefonie.

Twoje wsparcie materialne (nawet drobne kwoty) będzie przez nas przyjęte z ogromną wdzięcznością, ponieważ umożliwi prowadzenie naszej statutowej działalności w dotychczasowym zakresie.

Z wyrazami szacunku
Zarząd OSPT w Olsztynie

OSPT w Olsztynie
Nr konta: BOŚ Nr 05 1540 1072 2001 5051 3097 0001

Komentarze są wyłączone.